Pierwszy konkurs NCN na polsko-chińskie projekty (SHENG 1) rozstrzygnięty

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki pierwszej edycji polsko-chińskiego konkursu SHENG. Na 250 złożonych wniosków 30 otrzymało dofinansowanie, w tym 2 z Politechniki Warszawskiej:

  • prof. dr hab. Włodzimierz Ogryczak z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych ­– Zaawansowane metody zintegrowanego wspomagania procesów decyzyjnych w planowaniu zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego). Jest to jednocześnie jedyny wniosek dofinansowany w grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce;
  • prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran z Wydziału Chemicznego – Projektowanie, otrzymywanie i właściwości ferroelektrycznych kompozytów ceramika-polimer wykazujących przestrajalność dielektryczną w szerokim zakresie częstotliwości.

Konkurs SHENG realizowany był we współpracy z National Natural Science Foundation of China (NSFC). Eksperci NCN i NSFC oceniali wnioski równolegle i niezależnie. Ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do finansowania powstała po porównaniu ocen i uzgodnieniu stanowisk obu agencji.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie NCN.