dr Anita Uchańska-Bieniusiewicz

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 14 27

Filmy szkoleniowe dla wnioskodawców Interreg Europa Środkowa

Program Interreg Europa Środkowa opublikował filmy szkoleniowe dla potencjalnych wnioskodawców oraz instytucji planujących wziąć udział w 3. – ostatnim naborze tego programu. Filmy dotyczą m.in.: opracowania planu działań projektu, planowania budżetu, linii budżetowych, działań komunikacyjnych oraz szczegółowych oczekiwań wobec propozycji projektowych w każdym z priorytetów tematycznych programu:

1. Współpraca w zakresie innowacji na rzecz zwiększenia konkurencyjności Europy Środkowej,
  2. Współpraca w zakresie strategii niskoemisyjnych,
  3. Współpraca w zakresie zasobów naturalnych i kulturowych na rzecz trwałego wzrostu w Europie Środkowej,
  4. Współpraca na rzecz poprawy powiązań transportowych Europy Środkowej.

Głównym celem programu Interreg Europa Środkowa jest rozwój współpracy pomiędzy dziewięcioma krajami Europy Środkowej na poziomie ponadregionalnym, aby miasta i regiony stały się lepszymi miejscami do życia i pracy poprzez wprowadzanie inteligentnych rozwiązań w odpowiedzi na regionalne wyzwania w zakresie innowacji, gospodarki niskoemisyjnej, ochrony środowiska, kultury i transportu.

Filmy szkoleniowe dostępne są na stronie: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnfEQzGh-PuWphBYmpQhZlojpHbFR5wvp