Grudzień z Horyzontem Europa

Na grudzień zaplanowano wiele wydarzeń, mających przybliżyć wszystkim zainteresowanym program ramowy Horyzont Europa.

Podczas dni informacyjnych dla poszczególnych klastrów prelegenci Komisji Europejskiej szczegółowo omówią możliwości finansowania w ramach naborów w 2023 roku, tematy konkursów, proces oceny wniosków i przyznawania dofinansowania:

Dniom informacyjnym towarzyszyć będą spotkania brokerskie i matchmakingowe, które umożliwiają omówienie i udoskonalenia pomysłów projektowych z potencjalnymi partnerami, nawiązanie współpracy i dołączenie do konsorcjów (więcej o szukaniu partnerów do konsorcjów pisaliśmy tutaj):

Dla klastra 4 „Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna” organizowana jest natomiast konferencja Sustainable Economy in Horizon Europe - International Networking & Matchmaking. Odbędzie ona w Warszawie w dniach 5-6 grudnia i ma na celu połączenie świata nauki i biznesu.

Dla zainteresowanych konkursami z obszaru Infrastruktur Badawczych (filar I Doskonała nauka) przygotowano dzień informacyjny 6 grudnia.

Instytucje planujące wymianę pracowników i zacieśnianie współpracy międzynarodowej mogą poznać założenia kolejnego konkursu z filaru I - MSCA Staff Exchanges (Działania „Maria Skłodowska-Curie”) na sesji informacyjnej 7 grudnia. Nabór wniosków w tym konkursie trwa do 8 marca 2023 r, o czym więcej  na naszej stronie.

Krajowy Punkt Kontaktowy (KPK) natomiast 6 grudnia organizuje szkolenie dla naukowców rozważających wystąpienie o grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Podczas szkolenia zostaną omówione założenia grantów ERC, profil kandydata, struktura i sposób oceny wniosku. Dodatkowo zostaną zaprezentowane główne założenia i zasady działania inicjatywy ERC Mentoring Initiative. Więcej o grantach ERC pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń w naszym newsletterze i na stronie.

Przed aplikowaniem do któregokolwiek konkursu warto zapoznać się z kompendium wiedzy na temat strategii Unii Europejskiej w zakresie zrównoważonego rozwoju, energii, transportu, Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, Nowego Europejskiego Bauhausu, ochrony środowiska, bezpieczeństwa żywnościowego i bioróżnorodności, dostępnym na stronie KPK.