mgr Weronika Figurska

Dział Projektów Krajowych

22 234 + wew. 50 35

Informacja na temat składania raportów rocznych za 2021 r. do Narodowego Centrum Nauki

W związku z terminem składania raportów rocznych do Narodowego Centrum Nauki do dnia 31 marca 2022 r. zwracamy się z uprzejmą prośbą o dostarczanie raportów do COP najpóźniej do dnia 17 marca 2022 r.

Do COP należy dostarczyć dwa egzemplarze raportu wygenerowanego z systemu ZSUN/OSF podpisane odręcznie przez Dziekana Wydziału i Pełnomocnika Kwestora oraz Kierownika projektu.

Jeśli raport dotyczy projektu od 25. edycji konkursowej (od OPUS 13, PRELUDIUM 13), do COP należy dostarczyć jeden egzemplarz raportu wygenerowany z systemu ZSUN/OSF podpisany odręcznie przez Dziekana Wydziału i Pełnomocnika Kwestora oraz PDF raportu podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym w standardzie PAdES przez Kierownika projektu. Plik należy przesłać na adres: Weronika.Figurska@pw.edu.pl

Ze względu na dużą liczbę dokumentów podpisywanych elektronicznie przez Prorektora, dostarczenie do COP dokumentów we wskazanym terminie pozwoli na uzyskanie niezbędnych podpisów Kwestor i Prorektora na wersji papierowej raportów oraz opatrzenie przez Prorektora podpisem elektronicznym plików PDF, a także przesłanie dokumentów do NCN na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP w Dziale Projektów Krajowych COP.

UWAGA: Zgodnie z informację zawartą na stronie NCN, formularze raportów rocznych i końcowych dla projektów realizowanych w ramach konkursów OPUS 17, PRELUDIUM 17, MAESTRO 11, SONATA BIS 9, OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15, SONATINA 4, OPUS 19, PRELUDIUM 19, MAESTRO 12, SONATA BIS 10, ETIUDA 8, UWERTURA 4 zostaną udostępnione 14 lutego 2022 r.

Raporty roczne z realizacji projektów badawczych w ww. konkursach należy złożyć w NCN do dnia 31 marca 2022 r.

Raporty końcowe z realizacji ww. projektu należy złożyć w terminie 60 dni od dnia udostępnienia formularza. Ewentualne środki niewykorzystane w trakcie realizacji projektów badawczych powinny zostać zwrócone do Centrum w terminie wynikającym z umowy (do 60 dni od dnia zakończenia realizacji projektu).

UWAGA:Uprzejmie prosimy Kierowników projektów posiadających podpisy elektroniczne o sprawdzenie ważności certyfikatów swoich podpisów, a w przypadku upływu terminu ważności o skontaktowanie się z Centrum Informatyzacji w celu ich odnowienia.