Kolejne projekty OPUS 22 + LAP/WEAVE i MINIATURA 6 dla PW

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki w konkursie OPUS 22 + LAP/WEAVE dla projektów dwustronnych z udziałem zespołów badawczych ze Szwajcarii i projektów trójstronnych z udziałem zespołów z Austrii, Czech i Słowenii oraz w konkursie MINIATURA 6.

Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele Politechniki Warszawskiej. Szczegóły pozytywnie ocenionych wniosków PW znajdują się w tabeli poniżej.

Konkurs Tytuł projektu Kierownik projektu Jednostka Dofinansowanie
OPUS 22 + LAP/WEAVE Kompozyty Cu-Mo
o strukturze submikronowej
i nanometrycznej oraz projektowanych właściwościach cieplnych
prof. dr hab. inż. Małgorzata Anna Lewandowska Wydział Inżynierii Materiałowej 1 227 200 zł
OPUS 22 + LAP/WEAVE Nowe stale ODS do zastosowań w ekstremalnych warunkach
z wykorzystaniem ultradźwiękowej dyspersji nano-tlenków w połączeniu z SLM i PPS
prof. dr hab. inż. Jarosław Mizera Wydział Inżynierii Materiałowej 1 202 310 zł
MINIATURA 6 Nowe możliwości kształtowania mikrostruktury i właściwości korozyjnych dwufazowych stopów Mg-Li dr Anna Dobkowska Wydział Inżynierii Materiałowej 44 963 zł
MINIATURA 6 Aspekty praktyczne wykonywania nowych rozwiązań ochrony przepięciowej w sieciach elektroenergetycznych dr Michał Borecki Wydział Elektryczny 16 500 zł

OPUS 22 + LAP/WEAVE to konkurs, w którym naukowcy na wszystkich etapach kariery mogli ubiegać się o finansowanie projektów dwustronnych realizowanych we współpracy międzynarodowej z Austrią, Czechami, Niemcami, Słowenią lub Szwajcarią. Do finansowania zostało zakwalifikowanych 5 polsko-szwajcarskich projektów badawczych o wartości niemal 8 mln zł.

O naszym laureacie konkursu OPUS 22 współpracującym z partnerami ze Słowenii oraz innej laureatce konkursu MINIATURA 6 pisaliśmy tu.

Kolejne wnioski są w procesie zatwierdzania przez agencje partnerskie z Austrii, Czech i Niemiec.

15 września 2022 r. NCN ogłosi konkurs OPUS 24 na projekty badawcze, w tym również realizowane we współpracy Lead Agency Procedure (LAP) w ramach programu Weave.

Celem konkursu MINIATURA jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. W jego szóstej edycji można uzyskać finansowanie w wysokości 5 000 do 50 000 zł. Nabór wniosków w konkursie jest prowadzony w trybie ciągłym i potrwa do 31 lipca 2022 r., godz. 16:00. Więcej informacji na naszej stronie.

Harmonogram konkursów na rok 2022/2023 obsługiwanych przez COP PW dostępny jest w witrynie SharePoint. Dostęp do witryny mają osoby z adresem mailowym w domenie @pw.edu.pl. Przy logowaniu należy wpisać login: adres mailowy @pw.edu.pl i hasło: takie jak do komputera lub do poczty. Przy opisie konkursów podana jest odpowiednia osoba do kontaktu w COP-ie.