Konkursy i raporty. Podsumowanie na dzień 20.03.2020

NCN
Raporty roczne z realizacji projektów badawczych i staży po uzyskaniu stopnia naukowego - Centrum dopuszcza możliwość złożenia raportów w terminie późniejszym:

•  raporty roczne nie później niż 30.04.2020 r.,
  •  raporty końcowe nie później niż 30 dni od pierwotnej daty złożenia wynikającej z umowy.

NCBR

• TECHMATSTRTEG III - termin zakończenia naboru - 30 marca 2020 r. – termin przedłużono do 29 kwietnia.
  • Inicjatywa CORNET 29 - termin zakończenia naboru – 25 marca 2020 r. – terminu nie przedłużono.
  • ERA.Net CoFUND MarTera 20’ - termin zakończenia naboru – 27 marca 2020 r. (wnioski wstępne) – terminu nie przedłużono.
  • Szybka Ścieżka - Projekty realizowane wyłącznie w regionach słabiej rozwiniętych - termin zakończenia naboru - 03.04 (II runda dla dużych przedsiębiorstw, mogą to by jednostki naukowe) - terminu nie przedłużono.
  • Projekty aplikacyjne, dla projektów z regionów słabiej rozwiniętych – termin zakończenia naboru - 03.04. Termin przedłużono do 27.04
  • Szybka ścieżka – urządzenia grzewcze - termin zakończenia naboru - 31.03. Termin przedłużono do 30.04
  • Game Inn - termin zakończenia naboru 16.03 - termin przedłużono do 17.04
  • Szybka ścieżka dla Mazowsza - termin zakończenia naboru 14.05 – terminu nie przedłużono.

MNiSW

• Termin składania raportów rocznych w projektach krajowych przedłużono z 31 marca 2020 do 30 kwietnia.

Inaczej wygląda sytuacja w projektach międzynarodowych przy składaniu raportów rocznych:

• Program „Premia na Horyzoncie” i współfinansowanie projektów międzynarodowych ustanowionych zgodnie z poprzednim rozporządzeniem  Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 6 listopada 2015 r. – termin przedłużono z 31 marca do 30 kwietnia 2020 r.
  •  Program „Projekty międzynarodowe współfinansowane” ustanowiony na podstawie Komunikatu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 28 czerwca 2019 r. – termin składania raportów 31.03 – terminu nie przedłużono.

PARP

• Bony na innowacje dla MŚP, Etap I usługowy - konkurs ogólny. Termin zakończenia naboru 28.05 – terminu nie przedłużono.
  • Bony na innowacje dla MŚP, Etap I usługowy - Dostępność Plus. Termin zakończenia naboru 28.05 – terminu nie przedłużono.
  • Rozwój przedsiębiorczości i innowacje.  Termin zakończenia naboru 31.03 – termin przedłużono do 14.05.

CPPC (Centrum Projektów Polska Cyfrowa)

• Tworzenie usługi aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego. Termin zakończenia naboru 31.03 – termin przedłużono do 30.04.

MJWPU (Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych)

• Wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej jednostek naukowych – termin zakończenia naboru 15.04. Terminu nie przedłużono.

OPI PIB (Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowy Instytut Badawczy)

• Rozwój nowoczesnej infrastruktury badawczej sektora nauki - alokacja dla regionów słabiej rozwiniętych – termin zakończenia naboru 5.05 - terminu nie przedłużono.