Kryształowe Brukselki 2020

18 grudnia poznamy laureatów tegorocznej edycji Nagród Kryształowej Brukselki. Politechnika Warszawska otrzymała nominację do nagrody w kategorii "nauka – uczelnie".

Kryształowe Brukselki wręczane są od 2001 r. Konkurs organizuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE. Nagrody otrzymują uczelnie, instytuty badawcze, przedsiębiorstwa oraz indywidualni naukowcy w uznaniu za aktywne uczestnictwo w programach ramowych Unii Europejskiej. W tym roku nagrody zostaną przyznane za sukcesy w całym programie ramowym Horyzont 2020 (lata 2014-2020).

Politechnika Warszawska ma szansę na nagrodę w kategorii "nauka - uczelnie". Oprócz PW nominację otrzymały: Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, Politechnika Śląska, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński.

W poprzednich edycjach Kryształowej Brukselki Politechnika Warszawska była wielokrotnie nominowana. Nagrodę uzyskała w 2013 r. w kategorii "jednostka badawcza" (nagroda dla całej uczelni), w 2010 r. w kategorii "instytucja badawcza" (nagroda dla Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW), w 2002 r. w kategorii "szkoła wyższa" (nagroda dla całej uczelni). Nagrodę specjalną w 2016 r. otrzymał prof. Janusz Hołyst z Wydziału Fizyki PW.

Uroczystość wręczenia Kryształowych Brukselek 2020 odbędzie się 18 grudnia, w wersji on-line.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie KPK PB UE.