Osoby do kontaktu:

mgr Edyta Czerwonka

Dział Projektów Międzynarodowych

22 234 + wew. 14 80

Nabór wniosków na ERC Consolidator Grant 2021

11 marca otwarto konkurs na granty Consolidator Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Nabór wniosków potrwa do 20 kwietnia 2021 r. 

Granty Consolidator przeznaczone są dla naukowców od 7 do 12 lat po doktoracie. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć dowolnej dyscypliny naukowej. Finansowane są badania pionierskie (frontier research), obarczone wysokim ryzykiem i mogące przynieść naukowy przełom. Laureaci grantu Consolidator mogą otrzymać do 2 mln euro na okres 5 lat.

Wnioski o granty ERC składane są za pośrednictwem systemu informatycznego dostępnego na portalu Funding & Tender Opportunities – Single Electronic Data Interchange Area (SEDIA).

Szczegółowe informacje dla aplikujących o ERC Consolidator Grant 2021 dostępne są na stronie COP oraz na stronie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

Osoby zainteresowane ubieganiem się o granty ERC zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Centrum Obsługi Projektów PW Grant ERC – przełomowy krok w karierze naukowej. Zawiera on informacje na temat rodzajów grantów, poszczególnych etapów konkursów i kryteriów oceny, a także wskazówki dotyczące pisania wniosku i procesu aplikowania. 

Materiał dostępny jest w witrynie SharePoint Centrum Obsługi Projektów PW, w folderze Poradnik dla naukowca. Znaleźć tam można także zestaw linków do materiałów przydatnych dla osób aplikujących o granty ERC: wniosków, które uzyskały finansowanie, porad laureatów, materiałów filmowych.

Dostęp do witryny SharePoint COP mają wszyscy pracownicy PW, którzy korzystają z domeny @pw.edu.pl. Przy logowaniu należy wpisać: login – adres mailowy @pw.edu.pl i hasło – takie jak do komputera służbowego lub poczty służbowej.