Pracownicy COP życzą Wesołych Świąt

Choć wciąż czekamy na rozstrzygnięcie wielu konkursów, wiemy już, że był to intensywny rok.

Na poziomie krajowym przystąpiliśmy do Forum biur zarządzania projektami uczelni technicznych (Technical Universities Project Management Offices Forum – TUPMO Forum), zrzeszającego wszystkie uczelnie techniczne w kraju. Odbyło się już kilka spotkań w ramach forum, podczas których dzieliliśmy się doświadczeniem i szukaliśmy wspólnych rozwiązań w obszarze projektów.

Natomiast w Politechnice Warszawskiej rozwijamy sieć współpracy z lokalnymi ośrodkami projektowymi i podpisujemy nowe umowy o współpracy. W tym roku powstały: LOP Inżynieria Materiałowa (Wydział Inżynierii Materiałowej), LOP Konstruktywny (Wydział Inżynierii Lądowej), LOP Synergia (Wydział Geodezji i Kartografii, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska oraz Wydział Architektury), LOP InTeCh (Wydział Chemiczny oraz Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej), LOP Społeczny (Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Wydział Zarządzania, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych), LOP Elektryczny (Wydział Elektryczny) oraz LOP MEL (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa).

Cieszymy się z pierwszego dla PW grantu ERC, z rosnącej aktywności projektowej młodych naukowców, o czym świadczy choćby zdobycie przez PW największej liczby projektów w konkursie NCBR – Lider. Liczymy, że dzięki kolejnej edycji grantów wewnętrznych powstaną kolejne dobre wnioski, które przełożą się dalsze sukcesy PW.

W przyszłym roku będziemy rozwijać wsparcie projektów na PW, planujemy nowe narzędzia ułatwiające Państwu przygotowanie wniosków i realizację projektów, takie jak już istniejące: wykaz dokumentów niezbędnych do przygotowaniu wniosku, tzw. checklisty, dostępny przy każdym ogłoszeniu o naborze, Informacje dla osób składających wniosek i realizujących projekt w NCN, kalkulator wynagrodzeń, poradnik Grant ERC – przełomowy krok w karierze naukowej itp. Rozszerzymy zakres prowadzonych przez nas analiz, co pozwoli lepiej dopasować projekt do wymagań instytucji ogłaszających konkursy (już teraz dostępne są FNP – stypendia START 1993-2023 i PW w projektach NCN). Chcemy pokazać, jak można kształtować własną karierę dzięki uczestnictwu w konkursach i zdobywaniu grantów. Te działania wiążą się też z rozwojem intranetu PW i naszej witryny SharePoint.

Nie zabraknie również szkoleń prowadzonych przez naszych ekspertów, także w ramach funkcjonującego w COP Horyzontalnego Punktu Kontaktowego ds. Horyzontu Europa w Makroregionie Polska Centralna.

Czeka nas zatem kolejny rok pełen ambitnych wyzwań.

Dziś jednak życzymy wszystkim pełnych radości, rodzinnego ciepła i spokoju

Świąt oraz samych sukcesów w Nowym Roku!