Sukces PW w ostatniej rundzie konkursu MINIATURA 6

Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki ostatniej rundy konkursu MINIATURA 6

Wśród laureatów znaleźli się naukowcy z Politechniki Warszawskiej. Szczegóły pozytywnie ocenionych wniosków PW znajdują się w tabeli poniżej.

Tytuł projektu Kierownik projektu Jednostka Dofinansowanie
Mikroskopia fazowa z wykorzystaniem ciekłokrystalicznych siatek dyfrakcyjnych i kamery polaryzacyjnej dr inż. Piotr Zdańkowski Wydział Mechatroniki 49 995 zł
Ultralekkie, przewodzące aerożele na bazie materiałów 2D do zastosowań w magazynowaniu i konwersji energii dr inż. Anna Wróblewska Wydział Fizyki 27 666 zł
Otrzymywanie anizotropowych nanocząstek złota w rozpuszczalnikach węglanowych   dr Jakub Waldemar Trzciński CEZAMAT 49 211 zł
Strategie sterowania i możliwości pracy hybrydowej akumulatorów Na-NiCl2 dr inż. Marcin Koniak Wydział Transportu 39 728 zł

Do konkursu MINIATURA zgłaszane są wnioski na realizację pojedynczego działania naukowego w jednej z form: badań wstępnych/pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego albo wyjazdu konsultacyjnego. Celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych. W szóstej edycji konkursu, która trwała do 31 lipca 2022 r., można było uzyskać dofinansowanie w wysokości od 5 tys. do 50 tys. zł. Więcej o poprzednich rundach konkursu pisaliśmy tutaj i tutaj.

Konkurs MINIATURA jest organizowany cyklicznie, kolejna edycja planowana jest na wiosnę 2023 r. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem konkursów na rok 2022/2023 obsługiwanych przez COP PW, który dostępny jest w witrynie SharePoint. Dostęp do witryny mają osoby z adresem mailowym w domenie @pw.edu.pl. Przy logowaniu należy wpisać login: adres mailowy @pw.edu.pl i hasło: takie jak do komputera lub do poczty. Przy opisie konkursów podana jest odpowiednia osoba do kontaktu w COP-ie.