Warsztaty dla naukowców rozważających złożenie grantu ERC z polską jednostką

Temat spotkania: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o grantach ERC.

Organizator: Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN.

Prowadzący szkolenie: Lotte Jaspers, współzałożycielka Yellow Research, topowej holenderskiej agencji szkoleniowej. Ekspertka ma wieloletnie doświadczenie praktyczne w pisaniu wniosków aplikacyjnych oraz wspieraniu setek naukowców w staraniach o europejskie i krajowe granty.

Termin: 27 maja 2020 r., godz. 9:00–16:30.

Miejsce: Pałac Staszica, Nowy Świat 72, Warszawa (lub online).

Agenda: Podczas szkolenia naukowcy znajdą podpowiedzi, jak napisać najlepszy wniosek grantowy. Będą poruszone m.in. następujące zagadnienia:

• wniosek badawczy – jakich pomysłów oczekuje ERC,
  • różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku,
  • doskonałość badacza – kto i kiedy powinien aplikować,
  • kryteria ewaluacji w ERC,
  • struktura zwycięskiego wniosku: idealna prezentacja CV oraz projektu badawczego.

Oprócz udziału w spotkaniu uczestnicy otrzymają podręcznik przygotowany w wersji elektronicznej przez Yellow Research oraz dostęp do nagrania video ze spotkania. Co więcej, wszelkie wątpliwości i dodatkowe pytania zostaną wyjaśnione w specjalnym webinarium dla uczestników, podczas którego prowadząca odniesie się do szczegółowych pytań i wątpliwości przekazanych na warsztatach i w e-mailach przesłanych przez uczestników.

Koszt: Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Warto zaznaczyć, że podobne warsztaty w ofercie komercyjnej Yellow Research kosztują 600-800 euro.

Zgłoszenie: Formularz rejestracyjny dostępny jest pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjqZ_fKfLbENtwA6GkSEv9t-FGZED7az6xmDE9mCXuZFkHyQ/viewform

Na spotkanie można zapisywać się do 5 maja 2020 r., godz. 12:00. Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie formularza aplikacyjnego. Wybrani uczestnicy zostaną powiadomieni osobnym e-mailem najpóźniej 12 maja 2020 r.

Uwaga: W związku z ewentualnością wydłużania się okresu trwania epidemii koronowirusa SARS-CoV-2 organizator zakłada możliwość organizacji całego spotkania on-line. Uczestnicy zostaną powiadomieni najpóźniej na 2 tygodnie przed datą spotkania, w jakiej formie się ono odbędzie. Wszelkie szczegóły zostaną przekazane uczestnikom w osobnej wiadomości. Zakresy tematyczne poruszane podczas obu typów warsztatów będą takie same. Pozostałe reguły dotyczące rekrutacji uczestników pozostaną niezmienione.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN.