Życzenia Świąteczne od Centrum Obsługi Projektów PW

Święta Wielkanocne to czas refleksji i zadumy, życzymy zatem wszystkim pracownikom PW spokoju i odpoczynku wśród najbliższych, a sami pokusimy się o krótkie podsumowanie pierwszego kwartału 2023 r.

W grudniu 2022 r. skończyły się najbardziej popularne konkursy NCN (nasze podsumowanie zeszłego roku można przeczytać tutaj). Nabory w nich zaowocowały podpisanymi w tym roku umowami – 15 w ramach konkursu OPUS i 5 w ramach konkursu Preludium. Wszystkich umów od stycznia do marca 2023 r. podpisano 28, na łączną kwotę 27 662 177 zł.

Cieszy rosnące zainteresowanie konkursami ERC – w lutym 2023 r. w konkursie Consolidator Grant dla naukowców 7–12 lat po doktoracie złożono 4 wnioski. Do 23 maja można jeszcze aplikować w naborze ERC Advanced Grant dla doświadczonych naukowców z liczącym się dorobkiem ostatnich 10 lat.

Najbardziej intensywny w aplikowaniu o granty czas jeszcze przed nami – 15 marca rozpoczęły się nabory w kolejnych edycjach konkursów OPUS i PRELUDIUM, do 8 maja trwa nabór w konkursie LIDER.

Mamy nadzieję, że ten świąteczny okres będzie dla nas wszystkich czasem wyjątkowym, chwilą odpoczynku od codziennego pośpiechu, żebyśmy pełni sił i entuzjazmu mogli wrócić do swoich licznych obowiązków.