NCN poszukuje jednostek naukowych gotowych do utworzenia Centrów Dioscuri w kolejnej edycji konkursu

Narodowe Centrum Nauki po raz trzeci zaprasza jednostki naukowe do zgłaszania gotowości utworzenia Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri w ramach swojej struktury organizacyjnej.

O utworzenie Centrów Dioscuri mogą starać się uczelnie, federacje podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze, międzynarodowe instytuty naukowe działające na terytorium Polski, Centrum Łukasiewicz, instytuty Sieci Łukasiewicz, Polska Akademia Umiejętności oraz inne podmioty posiadające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzące głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły.

Zgłoszenia jednostek spełniających wymagania formalne zostaną opublikowane wraz z ogłoszeniem konkursu Dioscuri, co ułatwi naukowcom zainteresowanym prowadzeniem Centrum Doskonałości Naukowej w Polsce znalezienie odpowiedniej instytucji naukowej.

Zgłoszenia będą przyjmowane w formie elektronicznej w terminie do 30 listopada 2019 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie NCN.