mgr Marta Siewiera

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 71 99

Uniwersytet Młodego Odkrywcy - nabór wniosków w ramach POWER 3.1

Od 18 grudnia 2017 r. można składać wnioski na opracowanie programów kształcenia i realizację działań dydaktycznych dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat.

Projekty powinny wspierać rozwój oferty uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji, jako forum aktywności społecznej, przyczyniać się do rozwoju kompetencji, odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.

Programy kształcenia i działania dydaktyczne dla dzieci i młodzieży mają:

• rozbudzać ciekawość poznawczą,
  • stymulować intelektualny, aksjologiczny i społeczny rozwój młodego pokolenia,
  • inspirować do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji,
  • propagować kulturę innowacyjności,
  • zapoznać ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości,
  • integrować lokalną społeczność wokół ośrodków akademickich przez stworzenie warunków do prowadzenia zorganizowanych, pozaszkolnych zajęć edukacyjnych, popularyzatorskich, a także do wsparcia działalności i podwyższenia jakości już prowadzonych zajęć.

Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Ogłoszenia o konkursach.