Autonomiczne samochody studentów PW

Nie tylko światowe koncerny pracują intensywnie nad samochodami, poruszającymi się bez udziału kierowcy. Studenci z Koła Naukowego Robotyków działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW tworzą pomniejszone autonomiczne samochody, które z powodzeniem startują w międzynarodowych konkursach.

Ostatni model auta przyniósł zespołowi zwycięstwo w International Autonomous Robot Racing Challenge 2018 w Kanadzie.

Środki na wyjazd na zawody studenci zdobyli w ramach grantu MNiSW „Najlepsi z Najlepszych 2.0.” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Program „Najlepsi z najlepszych!” wspiera studentów w rozwoju ich aktywności, finansuje ich udział w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach.

Cały artykuł poświęcony autonomicznym samochodom studentów PW został opublikowany w cyklu Badania - Innowacje – Technologie (BIT PW).