mgr inż. Adam Gorzelańczyk

Dział Projektów Międzynarodowych

22 234 + wew. 14 81

Nowy poradnik MSCA ITN 2020 oraz szkolenie nt. przygotowania wniosku

Trwa nabór wniosków w ostatnim konkursie Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Networks w ramach programu Horyzont 2020, finansującym granty na szkolenie początkujących naukowców przez zespoły międzynarodowe. W celu ułatwienia przygotowania wniosku Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE udostępnił poradnik dla wnioskodawców oraz organizuje szkolenie dla osób planujących złożenie projektu.

Szkolenie pt. „MSCA ITN – jak przygotować dobry wniosek? Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Networks w Programie Horyzont 2020” odbędzie się w 28 listopada br. i kierowane jest przede wszystkim do osób planujących złożenie projektu w najbliższym konkursie. Rejestracja oraz szczegółowy program znajdują się na stronie KPK.
Na stronie projektu Net4Mobility+ znajduje się nowy poradnik aplikowania o granty Innovative Training Networks Marii Skłodowskiej-Curie. Jest to zbiór praktycznych wskazówek ekspertów dotyczących prawidłowego wypełniania wniosku, zawiera listę najczęściej popełnianych błędów przez aplikujących, odniesienia do dokumentów i zaleceń Komisji Europejskiej oraz inne przydatne informacje.
Dodatkowo, w ramach projektu N4M+ powstało narzędzie MSCA Self-Assessment tool, dzięki któremu można ocenić swoją wiedzę na temat grantu ITN, otrzymać ciekawe informacje i linki związane z tym działaniem.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie COP PW.