mgr inż. Małgorzata Szymańska

22 234 + wew. 64 50

PARP - Polski Produkt Przyszłości - XXV konkurs

Cel:

promocja najciekawszych, najbardziej innowacyjnych produktów i rozwiązań z różnych dziedzin, które mają szansę zaistnieć na rynku, realnie przyczyniając się do postępu technologicznego i gospodarczego.

Tematyka:

Do konkursu mogą zostać zgłoszone innowacyjne produkty, które:

• osiągnęły poziom gotowości technologicznej co najmniej 6 TRL [(Technology Readiness Level) produkt doprowadzony do etapu prac wdrożeniowych, ale niewdrożony] albo
  • zostały wdrożone do produkcji maksymalnie 24 m-ce przed dniem złożenia wniosku konkursowego (produkt wdrożony).

Uczestnikowi muszą przysługiwać autorskie prawa majątkowe do zgłaszanego produktu.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone produkty, do których uczestnikowi Konkursu przysługują autorskie prawa majątkowe, tzn. wyrób lub technologia jest rozwiązaniem autorskim opracowanym przez uczestnika konkursu (uczestnik konkursu jest jego twórcą) lub prawa te zostały przez uczestnika konkursu nabyte od twórcy produktu. Uczestnik konkursu powinien posiadać prawo własności do produktu. Do konkursu nie mogą zostać zgłoszone produkty, z których uczestnik jedynie korzysta, tzn. nabył licencję do korzystania z produktu.

Zgłoszone projekty oceniane będą według kryteriów: poziomu innowacyjności, przydatności cech lub funkcjonalności produktu dla jego użytkowników końcowych, potencjału rynkowego, poziomu zaawansowania prac nad produktem, strategii wprowadzenia produktu na rynek, a także jego wpływu na środowisko. Dodatkowo punktowane będą patenty i zgłoszenia patentowe.

Wnioskodawcy:
  • instytucje szkolnictwa wyższego i nauki;
  • przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Polski.
Partnerstwo/podwykonawstwo:

Podmioty ww. mogą przystąpić do konkursu:

• indywidualnie - w kategorii „Produkt przyszłości instytucji systemu szkolnictwa wyższego i nauki” oraz „Produkt przyszłości przedsiębiorcy”,
  • wspólnie - w kategorii „Wspólny produkt przyszłości instytucji systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy” do konkursu może przystąpić maks. jedna instytucja szkolnictwa wyższego i nauki oraz maks. jeden przedsiębiorca.
  • Nagrodzeni w konkursie otrzymają nagrodę finansową w wysokości 100 tys. zł,
  • Wyróżnieni w konkursie otrzymają nagrodę finansową w wysokości 25 tys. zł.

Kapituła Konkursu może przyznać nagrody specjalne.

Miejsce/sposób składania wniosków:

wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków.

dostępne są na stronie PARP.

Składanie wniosków:
  • do COP: 04.12.2022