mgr inż. Magdalena Mielniczuk

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 71 98

Ścieżki współpracy – wsparcie dla podmiotów wdrażających współpracę międzynarodową, realizujących projekty standardowe w ramach EFS

Cel:

Wdrożenie przez wyłonionych Grantobiorców projektów (w okresie realizacji projektów standardowych), które przy wsparciu grantowym i we współpracy ponadnarodowej będą prowadziły do udoskonalenia istniejących mechanizmów lub stworzenia nowych rozwiązań problemów z obszaru aktywizacji zawodowej, kształcenia ustawicznego, tworzenia oraz realizacji polityk publicznych lub innych obszarów szczegółowo ujętych w celach tematycznych 8-11 EFS.

Tematyka:
  1. Promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników,
  2. Promowanie włączenia społecznego, walka z ubóstwem i wszelką dyskryminacją,
  3. Inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie,
  4. Wzmacnianie zdolności instytucjonalnych instytucji publicznych i zainteresowanych stron oraz sprawności administracji publicznej.
Wnioskodawcy:

W konkursie mogą wziąć udział te podmioty (indywidualnie lub w partnerstwie krajowym), które:

1. posiadają podpisaną umowę o dofinansowanie projektu standardowego w ramach POWER lub RPO w zakresie celów tematycznych 8-11;
  2. nie są wykluczone z możliwości otrzymania dofinansowania, w myśl art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych;
  3. posiadają podpisany list intencyjny przez partnera międzynarodowego z UE i umowę partnerską na etapie otrzymania grantu – dla wszystkich ścieżek;
  4. należą do katalogu podmiotów kwalifikujących się do wsparcia, tj. są to podmioty wyszczególnione w SZOOP POWER: m.in. uczelnie wyższe.
Partnerstwo/podwykonawstwo:
  1. Projekt standardowy musi być rozszerzony o współpracę z partnerem z kraju UE – co najmniej jednym podmiotem, posiadającym siedzibę na terenie państwa członkowskiego Unii Europejskiej innym niż Polska.
  2. Przed złożeniem wniosku o grant wnioskodawca musi nawiązać kontakt z partnerem międzynarodowymi załączyć do wniosku podpisany przez partnera ponadnarodowego list intencyjny.
  3. Grantobiorca wybrany w konkursie grantowym przed podpisaniem Umowy powierzenia grantu z Grantodawcą jest zobowiązany do zawarcia pisemnej umowy o współpracy ponadnarodowej przynajmniej z jednym partnerem.
  4. Zawieranie partnerstwa z podmiotem posiadającym siedzibę na terenie Wielkiej Brytanii po 1 marca 2019 r. zostanie uregulowane po uzyskaniu stanowiska KE w kwestii zawierania partnerstwa z Wielką Brytanią przez kraje członkowskie UE.

Alokacja przewidziana na nabór:

• 1,74 mln zł dla Ścieżki I Standard,
  • 540 tys. zł dla Ścieżki II Inkubator.

Maksymalna wysokość grantu w naborze to 60 tys. zł.

Okres trwania projektu: 3-18 m-cy, jednak nie dłużej niż do 30 listopada 2021 r.
Miejsce/sposób składania wniosków:

Proces aplikowania o grant zależy od doświadczenia podmiotów w realizacji projektów ponadnarodowych i dla poszczególnych ścieżek składa się z następujących etapów:

1. Ścieżka I Standard: Podmioty, które już wcześniej realizowały projekty we współpracy z partnerami zagranicznymi albo nie potrzebują wsparcia w tworzeniu wniosku o grant przechodzą przez jeden etap wnioskowania składają docelowo wniosek o grant.
  2. Ścieżka II Inkubator: Podmioty, które nie posiadają jeszcze doświadczenia w realizacji projektów ponadnarodowych i potrzebują pomocy w tworzeniu wniosku o grant w pierwszej kolejności składają fiszkę projektową, a następnie, po uzyskaniu pozytywnej oceny fiszki, przystępują do procesu inkubacji i ostatecznie złożenia wniosku o grant.

Nabór fiszek do Ścieżki Inkubator: 24 sierpnia 2020 r. – 4 września 2020 r.

Nabór wniosków do ścieżek Standard i Inkubator: 1 października 2020 r. – 30 października 2020 r.

Nabór fiszek i wniosków odbędzie się za pomocą generatora wniosków, który znajduje się na platformie www.sciezkiwspolpracy.pl.

Składanie wniosków (etap I):
  • do COP: 26.08.2020
  • do Ścieżki współpracy (nabór fiszek): 24.08.2020 - 04.09.2020
Składanie wniosków (etap II):
  • do COP: 22.10.2020
  • do Ścieżki współpracy (nabór wniosków): 01.10.2020 - 30.10.2020