mgr inż. Magdalena Mielniczuk

22 234 + wew. 71 98

Granty na zakup innowacji technologicznych - Sieć Otwartych Innowacji

Cel:

Budowa kultury otwartych innowacji. Kreowanie i wspieranie transakcji transferu technologii do małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Tematyka:

Innowacyjne rozwiązania, których dawcami mogą być podmioty z całego świata:

• patenty, wzory użytkowe i przemysłowe lub ich zgłoszenia,
  • prawa autorskie do oprogramowania (wykluczone m.in. oprogramowanie biurowe, księgowe, systemy operacyjne komputerów osobistych),
  • prawa do chronionych odmian roślin,
  • topografia układów scalonych,
  • know-how.
Wnioskodawcy:

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Dawca: wybrany przez Wnioskodawcę podmiot:

• osoba fizyczna,
  • jednostka naukowa,
  • osoba prawna,
  • jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, bez względu na obywatelstwo/siedzibę,
  • podmioty zagraniczne zarówno  z terytorium państw członkowskich Unii Europejskiej, jak i spoza, dysponujący prawami do Technologii, jak również podmiot uprawniony do rozporządzania prawami do Technologii (dystrybutor)  który jest stroną Umowy warunkowej dotyczącej transferu Technologii zawieranej z Wnioskodawcą.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 100 tys. zł, a maksymalna – 200 tys. euro.

Do kosztów kwalifikowalnych zalicza się tylko koszty nabycia Technologii, tj. koszt zakupu lub uzyskania licencji do Technologii. Koszt wdrożenia Technologii nie jest objęty grantem. Kosztami kwalifikowanymi nie są także szkolenia pracowników/zespołu.

Miejsce/sposób składania wniosków:

Dokumentację związaną z procesem zgłaszania się jednostek uczelni w roli wykonawcy prac merytorycznych w projekcie, w kwotach powyżej limitu wskazanego w pełnomocnictwach kierowników jednostek organizacyjnych PW, podpisuje Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Rajmund Bacewicz za pośrednictwem Działu Komercjalizacji i Transferu Technologii CZIiTT PW.

Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym do końca roku 2019, podzielony na miesięczne rundy.

dostępne są na stronie Sieci Otwartych Innowacji.

Składanie wniosków:
  • do COP: 16.12.2019