Osoby do kontaktu:

mgr Elżbieta Śmietanka

Dział Funduszy Strukturalnych

22 234 + wew. 59 26

Projekty aplikacyjne, dla projektów z regionów słabiej rozwiniętych - PO IR 2/4.1.4/2019

Cel:

Znaczące zwiększenie skali wykorzystania nowych rozwiązań technologicznych niezbędnych dla rozwoju przedsiębiorstw oraz poprawy ich pozycji konkurencyjnej.

Tematyka:

Badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe (ew. uzupełnione o prace przedwdrożeniowe), których efektem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej.

Wnioskodawcy:

Jednostka naukowa lub przedsiębiorstwo.

Partnerstwo/podwykonawstwo:

Do konkursu może przystąpić wyłącznie konsorcjum, w którego skład wchodzi:

  1. co najmniej jedna jednostka naukowa (tj. organizacja prowadząca badania i upowszechniająca wiedzę, określona w art. 2 pkt 83 rozporządzenia 651/2014, z zastrzeżeniem, że nie może być to podmiot, którego wyłącznym celem jest rozpowszechnianie na szeroką skalę wyników prac B+R poprzez nauczanie, publikacje lub transfer wiedzy) oraz
  2. co najmniej jedno przedsiębiorstwo (w rozumieniu art. 1 załącznika I do rozporządzenia 651/2014), zarejestrowane i prowadzące działalność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W skład konsorcjum może wejść nie więcej niż 5 podmiotów, z zastrzeżeniem, że udział kosztów kwalifikowalnych przedsiębiorstwa/przedsiębiorstw w całkowitych kosztach kwalifikowalnych projektu wynosi minimum 30%. Liderem konsorcjum może być jednostka naukowa lub przedsiębiorstwo.

Dofinansowanie:

W konkursie dofinansowanie mogą uzyskać wyłącznie projekty z kategorii regionów słabiej rozwiniętych Rzeczypospolitej Polskiej (wszystkie województwa poza województwem mazowieckim). Ogólna pula środków na dofinansowanie wynosi 150 mln zł. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu – 1 mln zł., maksymalna - 50 mln euro.

Poziom dofinansowania dla konsorcjantów będących jednostkami naukowymi na realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych wynosi do 100% kosztów kwalifikowalnych, w przypadku gdy projekt jest realizowany w ramach ich działalności niegospodarczej.

Jednostki naukowe nie mogą ubiegać się o dofinansowanie prac przedwdrożeniowych.

Okres trwania projektu: Realizacja projektu nie może trwać dłużej niż do 30 czerwca 2023 r.
Miejsce/sposób składania wniosków:

Wniosek, zgodny ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do RK, należy złożyć wyłącznie za pomocą systemu informatycznego IP.

Szczegółowe informacje:

dostępne są na stronie NCBR.

Składanie wniosków:
  • do COP: 17.04.2020
  • do NCBR: 27.04.2020