PW w raporcie NCBR o efektach wsparcia projektów B+R

NCBR opublikował wyniki badania BRadar+, czyli kompleksowego, cyklicznego badania efektów udzielanego wsparcia. Raport dotyczy doświadczeń instytucji naukowych w aplikowaniu i realizowaniu projektów B+R.

W latach 2015-2021 do NCBR aplikowało około 60 proc. instytucji naukowych, a jedna trzecia realizowała projekty B+R w ramach programów Centrum.

Z raportu możemy się dowiedzieć, jak kształtuje się pozycja PW na tle innych jednostek wnioskujących o środki NCBR. O ile uczelnia jest na 1. miejscu wśród najbardziej aktywnych wnioskodawców w latach 2015–2021, przoduje również w roli lidera (prowadziła 58 projektów, następna z rankingu Akademia Górniczo-Hutnicza – 43 projekty), to w rankingu podmiotów zgłaszających w 2020 roku według liczby patentów zajmuje 10. pozycję (razem z Politechniką Rzeszowską). Wskaźnik sukcesu naszej uczelni w aplikowaniu o dofinansowanie wyniósł 27 proc., co plasuje ją na 16. miejscu w rankingu
pod względem skuteczności.

W przygotowaniu są już kolejne opracowania, pokazujące perspektywę przedsiębiorców oraz kierowników projektów naukowych.

Z raportem można się zapoznać na stronie NCBR.