mgr inż. Wojciech Jarnuszkiewicz

Dział Projektów Międzynarodowych

22 234 + wew. 57 44

MNiSW - Narodowy Program Rozwoju Humanistyki - Dziedzictwo narodowe

Cel: Opracowanie unikatowego zasobu źródłowego, istotnego dla polskiego dziedzictwa kulturowego, służące jego ochronie, upowszechnianiu oraz włączeniu do żywej tradycji kultury narodowej.
Tematyka: Preferowane będą następujące obszary priorytetowe:
1. Dziedzictwo kulturowe, językowe i historyczne o charakterze etnicznym i regionalnym,
2. Polska i Polacy wobec totalitaryzmów XX wieku,
3. Kontynuowanie fundamentalnych prac dokumentacyjnych, słownikowych i bibliograficznych,
4. Kontynuowanie edycji krytycznych pism uznanych autorów.
Wnioskodawcy:

Jednostki naukowe, biblioteki naukowe niewchodzące w skład jednostek naukowych, podmioty działające na rzecz nauki, uczelnie.

projekty nowe: 500 tys. zł – 1,8 mln zł, projekty kontynuowane: 300 tys. zł – 1,8 mln zł.

Okres trwania projektu: projekty nowe: 5 lat, projekty kontynuowane: 3-5 lat.
Miejsce/sposób składania wniosków:

Wniosek należy złożyć w postaci elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF. Wniosek wydrukowany z systemu OSF, podpisany przez kierownika projektu oraz osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Wnioskodawcy należy przesłać w 1 egzemplarzu na adres: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 00-529 Warszawa, ul. Wspólna 1/3, z dopiskiem na kopercie: „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki – moduł Dziedzictwo narodowe” lub złożyć w biurze podawczym Ministerstwa.

dostępne na stronie MNiSW.

Składanie wniosków:
  • do COP: 08.03.2018