mgr Weronika Figurska

Dział Projektów Krajowych

22 234 + wew. 50 35

NCN - ALPHORN - polsko-szwajcarskie projekty badawcze

Cel: Realizacja projektów badawczych przez polsko-szwajcarskie zespoły naukowe.
Tematyka: Badania podstawowe w dowolnej z dyscyplin naukowych określonych w panelach NCN.
Wnioskodawcy:

Uczelnia; federacja podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki; instytut naukowy PAN; instytut badawczy; międzynarodowy instytut naukowy (Centrum Łukasiewicz, instytuty działające w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz); Polska Akademia Umiejętności; inny podmiot prowadzący głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły; grupa podmiotów, w skład której wchodzą co najmniej dwa podmioty wskazane powyżej albo co najmniej jeden z tych podmiotów oraz co najmniej jeden przedsiębiorca; centrum Polskiej Akademii Nauk; biblioteka naukowa; jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną i siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Minimalna wysokość finansowania dla polskiej części projektu na cały okres jego realizacji wynosi 150 tys. zł.

Okres trwania projektu: 24 lub 36 m-cy.
Miejsce/sposób składania wniosków:

Wniosek składa się w dwóch systemach informatycznych:

1. mySNSF (SNSF’s web platform) dla wniosków wspólnych składanych do SNSF przez szwajcarskie zespoły naukowe;
  2. ZSUN/OSF (Zintegrowany System Usług dla Nauki/Obsługa Strumieni Finansowania) dla wniosków krajowych składanych do NCN przez polskie zespoły naukowe. Do wniosku krajowego należy załączyć międzynarodowy wniosek wspólny.

Jeden egzemplarz wniosku krajowego należy złożyć w Dziale Projektów Krajowych COP PW.

Wniosek wspólny składany jest do SNSF, agencji wiodącej do 1 października 2019 r. Najpóźniej do 8 października 2019 r. należy złożyć wniosek krajowy do NCN.

dostępne są na stronie NCN.

Składanie wniosków:
  • do SNSF: 01.10.2019